Červenec 2008

Zaku Abumi

22. července 2008 v 15:56 | kurenai |  →Zvučná
Abumi Zaku žil svoj život ako sirota, kým ho nenašiel Orochimaru. Za Zakuovu oddanosť voči Orochimaruovi, mu Orochimaru dal moc. Zaku je obdarený vyhĺbenými vzdušnými rúrami, ktoré vedú cez jeho ruky a sú zakončené otvormi na jeho dlaniach. S týmito rúrami môže Zaku útočiť na kohokoľvek alebo čokoľvek s použitím kombinácie vzdušného tlaku a zvuku, ktorý je dosť silný na to, aby rozdrvil kameň alebo zničil čokoľvek, čo mu stojí v ceste.
Počas Chuninskej skúšky Zaku ukázal malý záujem o vlastné bezpečie a spravil všetko, čo bolo nevyhnutné pre dokončenie misie. Je tiež dobrý v konaní bez rozmyslu a necíti sa zodpovedný za následky svojich činov. Po tom, čo bol v boji proti Aburame Shinovi porazený, ho Orochimaru obetoval, aby mohol oživiť Prvého Hokage.

Základné informácie

 • Pozícia: Genin
 • Vek: 14
 • Učiteľ: Orochimaru
 • Tím: Abumi Zaku, Dosu Kinuta, Kin Tsuchi

NARUTO

21. července 2008 v 13:11 | kurenai
Jak určitě každý ví, tak Uzumaki Naruto je hlavním hrdinou seriálu Naruto.

O Narutově narození či původu se ví velmi málo. Na začátku je uvedeno, že na Listovou vesnici (Konoha) útočil Devítiocasý ličší démon Kyuubi no Youko,´kterého porazil Čtvrtý Hokage tak, že démona zapečetil do zrovna narozeného Naruta použitím techniky Fuuin Jutsu: Shiki Fuujin. Při tom musel obětovat svůj život.
Naruto ve svém dětství o přítomnosti démona ve svém těle vůbec nevěděl. Naruto žil od narození sám, měl proto drsné dětství. Lidé z Listové ho právě kvůli Kyuubimu nesnáší. Čtvrtý Hokage chtěl, aby se k němu lidé chovali jako k hrdinovi, což se tedy nenaplnilo. Vesničané se mu vyhýbali a děti si ho nevšímaly.
Naštěstí se Naruta ujal jeho učitel z Ninja akademie, Chuunin Umino Iruka. I přes to, že Irukovi vlastní rodiče zahynuli ve spárech Kyuubiho, tak Iruka neobviňuje Naruta za jejich smrt. Místo toho ho Iruka přijal skoro jako svého syna. Iruka se stal prvním člověkem, který Narutovi věřil. Naruto bere Iruku jako náhradu své rodiny. Po složení Geninské zkoušky je Naruto přiřazen do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. Do tohoto týmu patří také Narutova oblíbenkyně Haruno Sakura a jeho rival Uchiha Sasuke.

Narutova osobnost je opravdu zajímavá. Je velice lehkovážný a občas nemilosrdný vtipálek. Rozhodl se, že chce, aby ho celá vesnice znala. Proto je Naruto nazýván číslo jedna nejhlasitější ninja v Listové. Naruto je velice ambiciózní (ačkoli občas arogantní), není ale moc chytrý, měl nejhorší známky v závěrečné zkoušce na Ninja akademii. Jeho pokoj je plný misek od Ramenu (nudle).

Žije svým snem, že se stane největším ninjou všech dob. To prohlašuje skoro neustále a nazývá to jako "svou cestu ninji". Nejlepší ninja v Listovéje Hokage, a proto Naruto sní o tom, že tohoto titulu jednou dosáhne. Spíš je tedy přesvědčen, že ho dosáhne. Naruto také chce, aby ho všichni kolem uznávali.

Naruto je energický a sebevědomý, ninja kariérista, ale i tak má v podstatě dobrou povahu. Jeho skutečnou silou je jeho silná vůle. Naruto jedná téměř vždy podle svých pocitů, je velmi odhodlaný a má své hodnoty, kterých si váží bez ohledu na cokoliv. Vždy se snaží být šťastný a veselý tak, jak je to jen možné. Ačkoli je tvrdohlavý a vznětlivý, tak jeho odhodlanost a touha po zlepšení svých schopností velmi ovlivňuje lidi v jeho okolí. Jednou Naruto pomáhá s tréninkem vnukovi Třetího Hokageho, Konohamarovi, a naučí ho, že cesta k úspěchu vede pouze tvrdé práce.

Narutovy hlavní záliby jsou zalévání rostlin, dělání si vtípků z ostatních, kanadské žerty, jídlo a mluvení, spaní, atletika a sporty, ale ze všeho nejvíc ho baví trénovat jutsu a poutat pozornost. Má velký smysl pro humor. Jeho osobnost a charakter jsou asi největší pomůcka pro to, aby se stal Hokagem.

Naruto je chytrý vtipálek, který překoná své oponenty pomocí své extra silné vůle a občas také pomocí štěstí. Jediná výhoda k jeho jinak průměrným Taijutsu a Ninjutsu je obrovská síla démona Kyuubiho, který mu dodává velké množství červené Chakry. Ta způsobí, že se Naruto velmi rychle léčí a v bojích je pak téměř nezastavitelný. Naruto se během příběhu učí nové a čím dál skvělejší techniky. Kyuubiho obrovská síla nemá jen výhody. Na počátku není Naruto schopen dobře ovládat svou Chakru a už vůbec ne Kyuubiho. Postupně se to teprve učí. Například v dramatické bitvě proti Sasukemu Naruto využije hodně síly Kyuubiho, a proto pak začne jeho vlastní tělo slábnout až omdlí.
Hlavně během Chuuninské zkoušky si Naruto utvoří různé názory na ostatní lidi. Začne se více kamarádit s ostatními Geniny a také se začne více zajímat o tým Maito Gaie a o Gaaru.


Zajímavosti
Kitsune - liška (狐) je v japonské mytologii velmi známý znak nejen ve spojení s Liščím démonem alias Kyuubi, ale objevuje se i v moderní kultuře. Kitsune ráda dělá vtípky a po přeměně do krásné ženy se snaží svádět muže (což je nejspíš inspirace pro Oiroke no Jutsu - sexy technika). Naruto má blond vlasy, protože podle pověry, když lišky zesílí a zmoudří, tak se jejich srst změní na zlatou.
10. října, kdy má Naruto narozeniny, byl v Japonsku "Taiiku no Hi" (Den sportu a zdraví) - dovolená plná fyzické aktivity. Pak byl tento den přesunut na druhé říjnové pondělí, což jsou shodou okolností narozeniny TenTen.
Kishimoto Masashi, tvůrce série manga, v nedávném rozhovoru pro americký Shonen Jump řekl, že jeho dětství bylo jako to Narutovo v Ninja Akademii. Také se zmínil o tom, že má vymyšleno, jak sérii Naruto ukončit, ale prý je k tomu ještě velmi dlouhá cesta, máme se tedy na co těšit.
Naruto přidává k mnoha větám (skoro všem) slovo "-ttebayo" (ってばよ). Často je slyšet "Dattebayo" (だってばよ). Tato věta nemá žádný význam a Naruto ji říká jen proto, aby nás tím štval. V anglické verzi anime říká "věřte tomu!" (Believe it!).
Spekuluje se o tom, že Naruto je možná příbuzný Yondaime Hokageho, protože oba mají špičaté blonďaté vlasy, modré oči, krevní skupinu B, přivolávají žábu, atd. Jiraiya si také všiml, že Yondaime (Čtvrtý Hokage) a Naruto také má podobné osobnosti. Navíc v dílu 83, když se Naruto ptal Jiraiyi na to, proč si ho vybral za studenta, tak mu řekl, že je velmi podobný Čtvrtému Hokagemu. Je to celkem pravděpodobné, protože pak by to rovnou odpovědělo na otázku, proč byl Kyuubi zapečetěn zrovna do Naruta.
Hodně se také debatuje o tom, zda Naruto patří více k Sakuře nebo k Hinatě. Hinata je teď na západ od Japonska oblíbenější jako Narutova holka (v Japonsku spíš Sakura). Není tedy jasné, koho dá Kishimoto s Narutem dohromady. Smysl by mělo dát spolu dohromady s hlavní mužskou postavou a hlavní ženskou postavu, tj. Naruta a Sakuru.

Překlad jména
Příjmení "Uzumaki" (渦巻) je slovní hříčka. Znamená to trojrozměrná spirála, něco jako vír. Listová vesnice má symbol lístku, který je nakreslen jako spirála se šipkou. Pečeť na jeho břiše je spirála, symbol na zádech jeho bundy a ramenech je spirála a jeden z jeho útoků, Rasengan, znamená "točící se koule". "Uzumaki" může také znamenat vír. "Naruto" může znamenat vír nebo bouři a je to také jméno pro nakrájenou tyčku Kamaboko s růžovým vírovým vzorem uprostřed, která se používá jako zálivka pro Ramen (Narutovo oblíbené jídlo). Japonci někdy používají tento výraz jako označení zavináče (@).

Techniky
Tajuu Kage Bunshin no Jutsu (multi stínový klon)
Kage Bunshin no Jutsu (stínový klon)
Rasengan
Rasenshuriken
Kuchiyose no Jutsu (přivolání - žáby)
Oodama Rasengan (velký rasengan)
Oiroke no Jutsu (sexy technika)
Haremu no Jutsu (technika harem)
Bunshin Kakatou Otoshi (kop patou pomocí klonu)
Bunshin Taiatari (výbuch klonu)
Sennen Goroshi (1000 let bolesti)
Konbi Henge (kombinovaná přeměna - s Gamabuntou)
Shihouhappou Shuriken (všesměrový shuriken)
Uzumaki Naruto Rendan (Uzumaki Naruto kombo)
Uzumaki Naruto Nisen Rendan (Uzumaki Naruto kombo, 2000 úderů)
Bunshin no Jutsu (klon)
Kawarimi no Jutsu (náhrada, přemístění)
Henge no Jutsu (přeměna)
Kakuremino no Jutsu (kabát neviditelnosti)

KONOHA.CZ

Ručné pečate

19. července 2008 v 13:41 | kurenai
Väčšina ninjov používa k spusteniu ich techník špeciálne pečate, aby sústredili svoju chakru do rôznych častí ich tela. Nie všetky techniky potrebujú ručné pečate, napríklad taijutsu alebo Rasengan. Niektoré techniky používajú len jednu pečať, iné rôzne kombinácie. Techniky, ktoré si ukážeme v tomto článku sú základné a každý ninja by ich mal vedieť už od čias Ninja akadémie. Sú samozrejme aj iné pečate, ktoré sa používajú v špeciálnych technikách. Napríklad Narutov Kage Bunshin (tieňový klon) alebo Shintenshin no Jutsu od Ino.
V jednej časti dokonca ninja Haku robil pečate len jednou rukou.
Pečať I, čo v preklade znamená prasa
Pečať Tatsu, čo v preklade znamená drak
Pečať Mi, čo v preklade znamená had
Pečať Tori, čo v preklade znamená kohút
Pečať Uma, čo v preklade znamená kôň
Pečať U, čo v preklade znamená zajac
Pečať Saru, čo v preklade znamená opica
Pečať Hitsuji, čo v preklade znamená ovca
Pečať Inu, čo v preklade znamená pes
Pečať Ne, čo v preklade znamená potkan
Pečať Tora, čo v preklade znamená tiger
Pečať Ushi, čo v preklade znamená byvol

Boje

18. července 2008 v 15:29 | kurenai
Nevynechateľnou časťou seriálu Naruto sú nindžovské boje. Nindžovia bojujú veľmi často, či už ako tréning, na skúške, alebo s nepriateľom počas misie. Nindžovia používajú v boji rôzne zbrane, najčastejšie však kunaie a šurikeny. Okrem zbraní nindžovia v boji používajú rôzne techniky, tzv. džucu.
Pre použitie nejakej techniky je potrebné využiť svoju energiu, čakru
Džucu sa delí na:
 • Taidžucu
Bojuje sa telom a nepoužívajú sa pri tom žiadne špeciálne techniky či ilúzie. S tai-jutsu sa spája "boj bez zbrane" . Bez taijutsu sa nezaobíde žiaden ninja, to je základ. Pri taijutsu sa však tiež používa čakra. Môže to byť napríklad na zlepšenie vlastností svojho tela, alebo na presnejšie smerovanie svojej čakry do určitých bodov tela. Tai-jutsu spočíva na prirodzených obratoch tela a nemá nijaké predurčené postoje. Jeho cieľom je zničiť protovníka čo najúčinejšie a s najmenším počtom pohybov. V Narutovi je majstrom tai jutsu napríklad Rock-Lee.
 • Nindžucu
Najničivejšie techniky pochádzajú práve z tejto kategórie. Pre každé nindžucu je potreba nejaké množstvo čakry. Najzákladnejšie techniky ako Premena, Klon,
či Náhrada sa v Listovej dedine učia ešte v akadémii.
Princípom nindžucu sú dve časti. Prvou je elementárna rekompozícia (druhy elementov sú oheň, vietor, blesky, zem a voda) a druhou spektrálna kontrola. Spojením týchto dvoch techník sa dá vytvoriť najmocnejšia z techník v celom svete. O toto sa snažil aj Štvrtý hokage, ktorý však neuspel. Narutovi sa túto techniku podarilo vytvoriť z polovice (známa aj ako Rasen šuriken), čím sa stal mocnejším než Kakashi.
Niektorí nindžovia ovládajú dva elementárne druhy techník, ktoré sa nazývajú Pokrvné techniky (jap.: Kekkei Genkai; ang.: Bloodline limit). Väčšina nindžov ovláda len jeden druh a tí, čo ovládajú až dva majú možnosť stať sa džóninom. Majitelia Rin Neganu, pokrvnej techniky, najmocnejšieho dódžucu (slovensky: technika očí, napr. šaringan, byakugan, rin negan), z ktorého pochádza nindžucu samotné, dokonca ovládajú všetky.
 • Gendžucu
Táto skupina techník umožňuje nindžovi využívať ilúzie na pomätenie alebo vystrašenie súpera. Postupom je napadnúť zmyslové orgány obete (najčastejšie pomocou očného kontaktu), infikovať ich vlastnou čakrou a následne ich oklamať. Pri používaní týchto techník sa vždy musí použiť nejaké médium. Itachi Uciha,
jeden z najväčších majstrov gendžucu používa okrem šaringanu ako médium svoj prsteň. Zrušiť gendžucu sa dá niekoľkými spôsobmi, a to zvonka alebo zvnútra. Zvonka je to najjednoduchšie bolesťou, vďaka nej sa najľahšie človek dostane von z ilúzie. Potom je to možné riešiť aj technikou zvanou ako Zrušenie , ktorá patrí medzi základné techniky. Tieto techniky buď použije niekto zvonka, alebo to môže spraviť aj sám napadnutý. Je to možné pomocou sústredenia svojej čakry a jej následného uvoľnenia.

Misie

18. července 2008 v 14:48 | kurenai
Rozdělení misí:
Třída E - student Akademie
Třída D - Genin
Třída C - Chuunin
Třída B - Jounin
Třída A - Kage nebo Jounin
Třída S - Skryté techniky: extrémní úroveň
V každej nindžovskej dedine sa tiež nachádza tzv. Hlavné centrum. Väčšinou to býva najväčšia budova v dedine. Tam pracuje vodca dediny, aj s hŕstkou ďalších pracovníkov. Prijímajú a zapisujú tam všetky misie. Často si obyčajní ľudia platia nindžov, aby pre nich niečo spravili. V zozname misií sa však tiež môžu vyskytnúť aj misie zadané priamo vodcom, tie však väčšinou bývajú zložitejšie.
Misie sa radia do piatich kategórií, rozdelených podľa obtiažnosti.
 • D-misia (genin)
Napríklad: umývanie riadu, chytenie mačky, venčenie psov, trhanie zeliny, zbieranie odpadkov
Tieto misie sú najjednoduchšie a plnia ich len geninovia v trojčlennom tíme s jedným veliteľom. Boje sa v nich nevyskytujú. Najčastejšie D-misie sú robenia drobných vecí pre obyčajných ľudí, ktorí si za to platia. Preto sa plnia väčšinou priamo v dedine, alebo v blízkom okolí.
 • C-misia (čúnin, genin)
Napríklad: vyprevadenie človeka do jeho dediny
Tieto misie sú už mierne zložitejšie a je tu aj isté riziko bojov. Ale C-misie nikdy nespočívajú vo vyhľadávaní bojov, skôr v ich vyhýbaniu sa. Jednoduchšie C-misie robia aj trojčlenní geninovia. Keby nastal boj, na to je tam džónin, aby ho ukončil. C-misie sa najčastejšie plnia mimo dediny.
 • B-misia (džónin, čúnin)
Napríklad: doručenie veľmi dôležitého zvitku a porazenie všetkých nepriateľov po ceste
B-misie sú už dosť zložité a je veľmi pravdepodobné, že počas ich plnenia nastane boj. Tiež sa zväčša plnia mimo dediny, niekedy je dokonca potrebné až navštíviť vedlajšiu dedinu. Trojčlenné tímy geninov takéto misie (okrem kritických stavov) nedostávajú. Plnia ich len tímy skúseních čúninov alebo džóninovia. Niekedy môže na takú misiu ísť napríklad tím: traja čúninovia a jeden veliteľ džónin.
 • A-misia (džónin)
Napríklad: útok na skrýšu nebezpečných zločincov
A-misie sú najnebezpečnejšie a najzložitejšie zo všetkých nekritických misií. Plnia ich len džóninovia, vodcovia dediny alebo kage. Väčšinou sú A-misie v zmysle vyhľadania boja.
 • S-misia
S-misie môžu byť ešte nebezpečnejšie než A-misie. Sú špeciálne, dostať ich môžu všetci nindžovia, ale len v kritických situáciách. Napríklad keď nepriateľská dedina zaútočí na inú, tak sa tam vyhlási stav núdze, a aj geninovia môžu dostať za úlohu zneškodniť nepriateľa.