Srpen 2008

Údolie Bikouchuu

29. srpna 2008 v 10:40 | kurenai
Toto údolí je vzdáleno dva dny od Listové vesnice. Údolí má tvar kruhu a jde do velké hloubky. Toto údolí je díky své nedostupnosti rájem hmyzu a nalézá se tu velmi vzácny brouk Bikouchuu.

Remeselnícka dedina

29. srpna 2008 v 10:40 | kurenai |  →Naruto geografia
Vesnice Takumi (Takumi no Sato, Vesnice řemeslníků) je celkem neznámá. Byla nalezena přibližně před sto lety jedním mužem, který se jmenoval Seimei. Takumi je známa zkušenostmi s výrobou zbraní, mnoho z nich je na prodej v ostatních ninja vesnicích. Když vesnice zažívala tvrdé časy a žádala o pomoc, byla ignorovaná všemi ninja vesnicemi. Někteří odborní obyvatelé vesnice Takumi byli pohoršeni a cítili, že vesnici nerespektují, ale i navzdory tomu pomáhali vyrabět zbraně. Čtyři kvalifikovaní řemeslníci, školení ninjové, nosili ochranné šátky na čele a chtěli vzkřísit objevitele vesnice, Seimeie (Seimei). Oni ho plánovali použít pro pomstu pěti velkým Ninja vesnicím za to, že nechtěli ocenit jejich vesnici. Byli známí pod jménem Shitenshounin (šitenšónin), neboli Čtyři nebeští vládcové. Byli to vládcové Houki (želva), Kujaku (páv), Ryuugan (drak) a Suiko (tygr).

Dymová

29. srpna 2008 v 10:40 | kurenai |  →Naruto geografia
Kemurigakure (煙隠れの里, Kemurigakure no Sato, Vesnice ukrytá v dýmu, Dýmová vesnice) byla zmíněna ve 101. dílu anime. Její lokace je neznámá stejně jako bojové schopnosti ninjů z této vesnice. Jediní tři ninjové, kteří v seriálu vystupovali, působili vcelku neobratně nebo dokonce hloupě, ale neznamená to, že všichni z této vesnice musí být stejní. Je také dost možné, že tito tři ninové byli ne příliš talentovaní vyhnanci z Dýmové vesnice.

Kamenná

29. srpna 2008 v 10:40 | kurenai |  →Naruto geografia
Iwagakure (Iwagakure no Sato, Vesnice ukrytá ve skalách, Kamenná) se nachází v Zemi Země jako jedna z pěti velkých ninja vesnic. Iwagakure má jako vůdce kage, tak zvaný Tsuchikage. Shinobi z této vesnice se specializují na jutsu založené na zemi. V minulosti tato vesnice bojovala s Konohagakure (Vesnice skrytá v listech). Velké množství jejich shinobi bylo zavražděno Čtvrtým Hokage, když se nechtěli připojit k Listové. Deidara z Akatsuki pochází z této vesnice.

Listová

29. srpna 2008 v 10:40 | kurenai |  →Naruto geografia
Skrytá Listová dedina, v originále Konohagakure no Sato (skrátene Konoha), je vôbec najväčšia dedina zo všetkých. Má obrovskú silu a množstvo skvelých a silných ninjov. Nachádza sa v Krajine ohňa. V tejto dedine sa odohráva hlavný dej seriálu Naruto, a teda je aj rodiskom väčšiny hlavných postáv, ako sú napríklad Naruto, Sakura, Kakashi, Jiraiya a podobne. Na poriadok v Konohe dozerá Vojenská polícia.
Konohu založil Tanzo, a keďže Kage v Listovej dedine je Hokage, tak sa stal prvým Hokageom. Ovládal úžasné kekkei genkai (vrodené schopnosti) Mokuton, čo je technika, pomocou ktorej sa dajú ovládať stromy a drevá. Hovorí sa, že práve tieto techniky použil pre založenie dediny. Konoha bola teda pravdepodobne pomenovaná práve podľa tejto schopnosti prvého Hokageho, ovládať stromy. Titul "Hokage" však stále ostal v rodine, keďže ďalším Hokage sa stal jeho brat a zatiaľ poslednou (piatou) Hokage je jeho vnučka, Tsunade.
Keďže je to najväčšia dedina zo všetkých, dvakrát do roka sa tu konajú Chuuninské skúšky, kde do Konohy prídu geninovia zo všetkých dedín, aby mohli získať hodnosť chuunin. Počas jednej takejto skúšky však Skrytá Zvučná dedina v spojení s Piesočnou, napadla Listovú dedinu. Aj keď Konoha nakoniec ich útokom odolala, celá dedina utrpela mnohonásobné škody. Ešte horšia udalosť nastala asi pred šestnástimi rokmi, keď Konohu napadol Kyuubi (deväť-chvostý líščí démon), pred ktorým nakoniec Konohu zachránil 4. Hokage.
V Listovej dedine sa nachádza kopa veľmi silných ninjov a ninja klanov, ktoré majú svoju vlastnú kultúru. Medzi najznámejšie, patria napríklad noblesné klany Hyuuga a Uchiha, ktoré majú napríklad tiež kekkei genkai a Uchiha klan pomohol v založení celej dediny.
V Narutovi je taktiež množstvo zaujímavých miest, ktoré hlavné postavy veľmi často navštevujú. Napríklad Ichiraku ramen bar, čo je obľúbené miesto na jedenie, kam najradšej chodí Naruto (občas aj s jeho predchádzajúcim učiteľom, Irukom). Alebo napríklad klan Yamanaka vlastní svoje vlastné kvetinárstvo.
Veľmi významnou pamiatkou je tiež Shuumatsu no Tani alebo Údolie konca, ktoré robí hranicu medzi Krajinou ohňa a Krajinou ryže. Sú na nej dve mohutné sochy ľudí, ktorí sa najviac zaslúžili o vytvorenie Konohy, teda prvý Hokage a Uchiha Madara. Vo vodopáde v Údolí konca sa na konci prvej série Naruta odohral obrovský zápas medzi Narutom a Sasukem. Najväčším, a asi aj najvýznamnejším objektom v tejto dedine, je kameň Hokageov, kde sú vytesané tváre všetkých piatich Hokageov, ktorí kedy vládli a vládnu v Listovej dedine. Tento kameň má však aj ochrannú pozíciu, aby zozadu nemohlo niečo napríklad zaútočiť na dedinu.

Dažďová

29. srpna 2008 v 10:39 | kurenai |  →Naruto geografia
Amegakure (Amegakure no Sato, Vesnice ukrytá v dešti) je malá skrytá vesnice v Zemi Deště. Zdá se, že je spíš loupežnickou vesnicí, čestní bojovníci tu jaksi chybějí a nebo skončili nezvěstní. Nic krom tohoto není známé o tomto místě. Samozřejmostí je, že se shinobi specializují na vodní jutsu. Dešníky jsou běžně používané zbraně.

Oblačná

29. srpna 2008 v 10:39 | kurenai |  →Naruto geografia
Kumogakure (Kumogakure no Sato, Vesnice skrytá v mracích, Oblačná) se nachází v Zemi Blesku jako jedna z pěti velkých ninja vesnic. Kumogakure má jako vůdce Kage, tak zvaného Raikageho. V minulosti, Konohagakure (Vesnice skrytá v listech) a Kumogakure bojovali. Během mírových rozhovorů se jeden ninja bojovník z této vesnice pokoušel unést Hinatu, což mělo za následek, že musel zemřít Nejiho otec. Ninja bojovníci této vesnice se specializují na bleskové kutsu.

Ostatné dediny bez ninjov

29. srpna 2008 v 10:39 | kurenai |  →Naruto geografia

Země Ptáků

Země ptáků (Tori no Kuni) je malá země, kam Naruto a Tým Gai (bez Rock Lee) byli posláni, aby vyšetřili pověst ducha Noroimusha a také ochránili osobu Toki. Potom se dozvěděli, že skupina bloudících ninjů (vůdce se přestrojil za Feudálního lorda) chtěla převzít moc nad zemí. Ninjové nakonec neuspěli.

Země Pařátu

Země Pařátu (Tsume no Kuni) hraje mimořádnou úlohu v epizodě 177 anime. Tam bylo napětí mezi tímto národem a Zemí Tesáku. Dvě strany jen taktak odvrátili válku díky jednomu z Jiraiyových Icha Icha románů, kterou doručili do Země Tesáku omylem.

Země Tesáku

Země Tesáku (Kiba no Kuni) hraje mimořádnou úlohu v epizodě 177 anime. Tam bylo napětí mezi tímto národem a Zemí Tesáku. Dvě strany jen taktak odvrátili válku díky jednomu z Jiraiyových Icha Icha románů, kterou doručili do Země Tesáku omylem.

Země Medu

Zem Medu je stručně zmíněná v epizodě 194 anime. Nic jiné není známo o této zemi.

Země Červených Fazolí

Země Červených Fazolí je stručně zmíněná v epizodě 194 anime. Nic jiné není známo o této zemi.

Země Řeky

Země Řeky (Kawa no Kuni) se nachází mezi Zemí Ohně a Zemí Větru. Akatsuki měli svůj úkryt v této zemi před tím, než ji [?sakura Sakura Haruno] a Chiyo nezničili v boji se Sasorim. Nic jiné není známo o této zemi.

Zem Moře

Zem Moře (Umi no Kuni) hraje mimořádnou úlohu v epizodě 169. Orochimaru tu ohavně zkoušl několik z jeho zakázaných experimentů . Jeden z jeho podřízených pokračoval v práci po Orochimarovi. Pustil se do útoků na místní lodě.

Země Kamene

Země Kamene (Ishi no Kuni) hraje mimořádnou úlohu v epizodě 159. Vládne tu kněz.

Země Močálů

Země Močálů (Numa no Kuni) je zobrazená v epizodě 152. Anko Mitarashi chránila feudálního lorda - Chichiya.

Země Čaje

Země Čaje (Cha no Kuni) je malá země, ve které tým 7 pomohl mladšímu bratrovi Ibikiho Idatemu vyhrát závod. Skladá se z dvou oddělených ostrovů.

Země Udon

Země Udon (Udon no Kuni) je poprvé zmíněná v epizodě 192 anime. Chikara-sama je daimyo (feud. lord) v této zemi a je aktuálně ve vztahu k princezně Fuku z Ohnivé země.

Zem Údolí

Země Údolí (Tanima no Kuni) krátce zmíněná v epizodě 193 anime. Nic jiné není známo o této zemi.

Země Zeleniny

Země Zeleniny (Na no Kuni) hraje mimořádnou úlohu v epizodách 187-191 anime. Naruto, Choji a Hinata jsou tam poslaní doprovázet malý konvoj.

Země Vln

Země Vln (Nami no Kuni) je poměrně chudý národ, a tak nemá skrytou vesnici. Je to izolovaný ostrov, ale býval prosperující, dokud se na něj nezaměřil Gatou. Rozbil národ a chtěl ho zmonopolizovat, mít dovoz/vývoz průmyslu, který byl klíčový pro jeho ekonomiku. Tým 7 měl první skutečnou misi v této zemi.

Piesočná

29. srpna 2008 v 10:39 | kurenai |  →Naruto geografia
Skrytá Piesočná dedina, v japonskom originále Sunagakure no Sato, patrí medzi päť najväčších ninjovských dedín. Nachádza sa v Krajine vetra. V seriáli Naruto zohráva asi druhú najdôležitejšiu úlohu. Z hlavných postáv z tejto dediny pochádza napríklad Gaara, Temari alebo Kankuro. Hlavou dediny je Kazekage, čo znamená "Veterný tieň". Dedina mala veľmi veľkú smolu na Kazekageov, keďže všetci traja poslední boli zavraždení.
Dedinu pomohol založiť prvý Kazekage, ale inak sa toho o založení dediny veľa nevie. Najsilnejším Kazekageom, a aj jedným z najsilnejších ninjov vôbec bol tretí Kazekage. Jeho extrémne silná technika bola hlavne "železný piesok". Jedného dňa, ale proste zmizol za veľmi záhadných okolností. Piesoční ninjovia to tajne vyšetrovali aj dlho po tomto incidente, pretože sa im nechcelo veriť, že by mohol byť niekým len tak porazený. Nakoniec sa ale zistilo, že tohto Kazekageho zavraždil legendárny bábkový majster Sasori a z jeho tela si potom spravil extrémne silnú bábku.
Potom bol zvolený ďalší, štvrtý Kazekage. V dobe jeho vládnutia bola však Piesočná dedina oslabená, a preto nechali babičku Chiyo, aby do Kazekageovho ešte nenarodeného syna vložila démona Shukakuho, a tým z neho spravila extrémne silnú zbraň. Bohužiaľ kvôli tomu jeho mama Kakura zomrela pred pôrodom. Svojho syna pomenovala Gaara a dedinu prekliala zato, že jej syna použili ako zbraň. Okrem toho mal štvrtý Kazekage aj dve ďalšie deti, Temari a Kankura.
Štvrtého Kazekageho, ale nakoniec zabil Orochimaru a potom sa zaňho vydával na Chuuninskej skúške, aby mohol zaútočiť na tretieho Hokageho. Piesočná dedina sa vtedy spojila so Zvučnou, aby spoločne napadli Listovú. Ibaže Zvučná dedina Piesočnú zradila tým, že zabili ich Kazekageho. Po tomto incidente sa ale vzťahy medzi Piesočnou a Listovou dedinou výrazne zlepšili, dokonca sa stali spojencami.
Piatym a zatiaľ aj posledným Kazekagem sa stal syn štvrtého Kazekageho, Gaara. A to aj napriek jeho nízkemu veku (15 rokov). Bohužiaľ aj tento Kazekage bol zavraždený. Rovnako ako pri vražde štvrtého a tretieho Kazekageho, tak aj v tomto mal prsty bábkový majster Sasori, ktorý sa spolu s jeho partnerom Deidarom vkradol do dediny a uniesol Gaaru, aby z neho získali jeho démona. Po vyňatí démona Gaara umrel. Ibaže potom prišiel tím z Listovej dediny, aby ho zachránil. Keď získali jeho telo, babička Chiyo, ktorá do neho pred rokmi démona vložila, použila špeciálnu techniku, ktorou si s ním vymenila život. Teda Gaara sa vrátil a dedina ho rada privítala.
Asi najvýznamnejšou a najväčšou budovou v Piesočnej dedine je Administratívna budova. Na sebe má veľký znak "Kaze", čo znamená Vietor. V budove sú sochy všetkých starých aj aktuálnych Kazekageov. V tejto budove sa za kruhovým stolom preberajú jednania o rôznych problémoch týkajúcich sa dediny, od Chuuninskej skúšky, až po únos Kazekageho. Patrí sem napríklad Kazekage, Baki, alebo Ebizou, čo je manžel babičky Chiyo. Kedysi sem patril aj Yuura, ktorý rade slúžil 4 roky. Potom sa ale ukázalo, že to bol špión od Sasoriho.
Medzi povinnosti rady patrí tiež napríklad zvolenie nového Kazekageho. Raz sa však stalo, že zmizol tretí Kazekage. Dedina si vtedy so zvolením nového Kazekageho dala dosť načas a zatiaľ sa ostatné veľké dediny dozvedeli, že im chýba Kazekage a dedina na to doplatila. Odvtedy sa poučili, a preto chceli nasadiť nového Kazekageho okamžite po tom, čo uniesli Gaaru. Toto sa však nepáčilo Gaarovmu bratovi Kankurovi.

Snežná

29. srpna 2008 v 10:39 | kurenai |  →Naruto geografia
Yukigakure (Yukigakure no Sato, Vesnice ukrytá ve sněhu, Sněžná vesnice) se nachází v Zemi Sněhu a hraje mimořádnou roli v prvním Naruto filmu. Málo se o této vesnici ví. Ve filmu měli ninjové z této vesnice speciální Chakrové brnění, ktoré je chrání proti různým útokům. Zkušení ninjové dokážou používat led ve tvaru různých zvířat.