→Zo sveta K-popu

K-popová subkultura ′čogong′ vzbudzuje kritiku

31. května 2013 v 15:19 | ..::Girl with devil's smile alias Nataly::..
​Subkultura K-pop fandomů, které dávají svým oblíbeným hvězdám drahé dárky. Takzvané "čogong/jogong" se stává stále více běžnou záležitostí. Hyomin z T-ara vyfocená s dárky od svého fanklubu
Hyomin z T-ara vyfocená s dárky od svého fanklubu FOTO: clien.net

"Čogong" (조 공) je korejské slovo pro dárek, které platí kolonie vládnoucím státům. Nicméně v korejské fanouškovské kultuře je toto slovo široce používáno pro dárky, které fanoušci dávají svým hvězdám. Někteří fanoušci o sobě z legrace říkají, že jsou těmi "slabšími", kteří platí čogong "svým pánům", tedy milovaným hvězdám.

U široké veřejnosti ovšem toto chování vzbuzuje spíše obavy, protože čeho je moc, toho je příliš.

Mezi nečastější čogong dárky patří svačiny, obědy a nápoje. Fanoušci obvykle objednávají 70 až 100 porcí a doručí je na plac, kde jejich celebrity a personál natáčejí film či televizní pořad.

Záhadný sólo umelec agentúry SM Entertainment je odhalený

31. května 2013 v 14:29 | ..::Girl with devil's smile alias Nataly::..
Henry je novým sólo umelcom

Pred pár dňami spoločnosť SM Entertainment zverejnila teaser fotku, na ktorej bol neznámy chlap. Na sebe mal niekoľko tetovaní a v popise bolo napísané, že to bude nový sólo umelec. U netizens (používateľov internetu) táto informácia vzbudila veľký záujem, keďže ide o jednu z troch najväčších kórejských spoločností.

 
 

Reklama